Začátkem roku se děti z oddělení ŠD 1.B zapojily do výtvarné soutěže, kterou pořádala iniciativa „Oživíme Česko“ – projekt z dílny Pojišťovny VZP, a.s.. Hlavním úkolem bylo vytvořit pohádkovou knížku, ve které vystupuje medvídek Vilda.

Vymyslet pohádkovou knížku se na začátku zdálo být nemožné, na realizaci jsme měli pouhé dva týdny J.

S dětmi jsme si sedli na koberec a udělali „válečnou poradu“. Po chvíli nebylo o čem přemýšlet – JDEME DO TOHO!

ozivime cesko

Základní linku příběhu jsme měli. Často si hrajeme hru „Pohádkové kostky“ – kdy děti vymýšlejí příběhy pomocí obrázků, které jim padnou. Spojili jsme tedy hned několik nápadů dohromady a příběh byl na světě.

První den jsme stihli rozdat úkoly, kdo bude výtvarně ztvárňovat kterou postavu, kdo bude malovat les, kdo hrníček s čajem… Velká bitva se strhla o hlavního hrdinu – medvídka Vildu. Zde se do finále probojovaly 3 děti, které měly ukázat, jak by Vildu namalovaly. Poté jsme společně vybrali nejzdařilejší obrázek. V dalších dnech jsme pracovali formou pokus x omyl. Něco se dařilo, něco ne. Děti byly jeden den nadšené, jindy si chtěly spíše hrát. Do toho se blížilo uzavření všech škol…

Řekli jsme si, že to nevzdáme a opravdu jsme pracovali na nejvyšší možné otáčky. Do knihy jsme dali to nejlepší, co jsme mohli a co jsme vyrobili.

Emička vyhrála „výběrové řízení“ na medvídka Vildu, namalovala ho dokonce 6x, zvládla i Adámkovu postýlku, pokojíček a velká modrá srdíčka. Adámek společně s Mínou, Michalkou K., Emičkou a Lindou malovali ochotně les. Mína přidala domeček, sluníčko, mráčky, léky a teploměr. Kouzelnou květinu a kapradí navrhla Linda. Danielka namalovala druhý domeček. AnetkaBeátkou ztvárnily maminku, jak vaří čaj. Michalka J. namalovala pořádný puntíkatý hrnek a sklenici medu. Autorkou holčičky Vendulky je Eliška, zvládla ji na první dobrou. Chlapečka pak vytvořili Tobík a Mína. Lesní domeček medvídka Vildy zrealizovali Lucinka a Maty. Motýlky, hříbečky a travičku měla na starost Lilianka. Spoustu textu včetně názvu knihy pečlivě přepsaly ZuzankaBeátkou, se zbývajícím textem pomáhaly starší děti.

Barevné nátěry - titulních desek a stránek knihy - s radostí udělali Dominiček, Lucinka, Ondrášek, Jůlinka, Beátka, Adámek, Eliška, Anetka

Na mně pak bylo vše zkompletovat, pospojovat, slepit.. a dát knize finální podobu.

Jednu z posledních stránek knihy zdobí společná fotografie všech autorů. Symbolicky je kniha svázána devatenácti stuhami. Každá stuha znázorňuje jednoho žáka naší třídy – 1.B, který se na knize nějak podílel. Všem 19 dětem patří velké poděkování. Vlepili jsme i čtyřlístek pro štěstí, který jsme našli na podzim v parku u Hvězdárny, kam pravidelně moc rádi chodíme.

Porota vybírala ze 113 pohádkových knížek a naše děti získaly 3. místo!

-          https://www.ozivimecesko.cz/pohadkovakniha/

Pořadatelům děkujeme za zaslané knihy a další milé dárky. Obrovskou radost máme z notebooku, na kterém si budeme v družině pouštět pohádky a písničky. Vážíme si možnosti účastnit se této nesmírně zajímavé soutěže. Byla pro nás milým zpestřením před zavřením škol a také velkou zkušeností.

Za žáky oddělení ŠD 1.B

vychovatelka Jana Jílková

bakalari nova tvar 02BAKALÁŘI
online

Co máme dnes k jídlu?

jidloJídelníček plný zdravých dobrot.

Důležité dokumenty

word ikonkaŠkolní řád
pdf ikonka+Klasifikační řád

pdf ikonkaŠVP - od 3. 9. 2018 

pdf ikonka
+ŠVP družina
pdf ikonka+Vnitřní řád družiny
pdf ikonka+Dodatek ŠVP LMR

word ikonkaVýroční zpráva 2019/20

pdf ikonkaRozpočet pro rok 2021

pdf ikonkaStřednědobý výhled 22/23

pdf ikonkaSchválený fin. plán stat. městem Prostějov 2017

pdf ikonkaRozpočet př. nákladů 2021

pdf ikonkaŠkolní prevent. strategie

pdf ikonka+Desatero bezp. internetu

pdf ikonkaPreventivní program školy (2019/2020)

pdf ikonkaGDPR - prohlášení o ochraně osobních údajů

pdf ikonkaÚplata za stravu MŠ a ZŠ

doc ikonkaŽádost o uvolnění žáka

doc ikonkaŽádost o přestup žáka

schránka důvěry
ZŠ Jana Železného