Začátkem roku vyhlásila Základní umělecká škola VL. Ambrose Prostějov, výtvarný obor, soutěž „POD VODOU, NAD VODOU“. Této soutěže se zúčastnilo 19 základních škol, 3 základní umělecké školy a 7 jednotlivců okresu Prostějov.

Odborná porota vybírala z celkového počtu 389 prací!

Oceněno bylo celkem 37 prací a uděleno 26 čestných uznání.

 

Mezi oceněnými pracemi byl kolektiv deseti žáků z oddělení školní družiny 1.C :

Samuel Tichý, Tereza Vidmuchová, Viktorie Vodrážková, Sára Hudečková, Melánie Vaverková, Sandra Kriegerová, Barbora Vodáková, Nicol Vytásková, Nikola Kvíčalová a Nela Augustinová.

Práce na společném obrázku trvala dětem z 1.C ŠD přes 4 týdny. Na samotném začátku si společně s paní vychovatelkou prohlédly knihy o životě pod mořskou hladinou a také si osahaly a k uchu přiložily obří mořskou lasturu.

Děti postupně samostatně malovaly, gumovaly, škrtaly, i trhaly… Terezka měla za úkol modré vodní pozadí, šikovný Sam se naopak zaměřil na kulaté vodní živočichy, Melanie s Nicolkou V. nakreslily písek a chaluhy, Nicolka V. přidala ještě párek žraloků, Sárynka dovalila horu kamení, Sandra vykouzlila ztracený prsten a odhalenou perlu na mořském dně. Najezeného žraloka na útěku vhodila do vody Barunka, překvapené potvůrky s tykadly vymyslela Nikolka K., chobotničkám vdechla život Nelinka.

 

Ocenění za svá díla získali tito žáci z oddělení školní družiny 1.B:

Zuzana Sobotová, Magdaléna Bártová, Natálie Mirwaldová

Dětem z 1.B učarovaly mořské panny, které detailně propracovaly a všichni je pak obdivovali. Nechyběl ani muž přes palubu, piráti, mořští krabi, rybičky, mušle, korály a samozřejmě i ztracený poklad v hlubinách oceánu. Někteří se pustily do díla prakticky bez zaváhání, potom začala pracovat fantazie, kterou přenášely na výkresy A3.

 

Čestné uznání obdržel Michal Svačina z 1.C.:

Míša svému dal svému obrázku zajímavý příběh. Nakreslil pirátskou loď se spoustou pirátů, kteří se na palubě pustili do bitvy. Postupně padali do moře a zůstaly po nich jen černé klobouky houpající se na vlnách…

Všechny práce na tomto projektu velice bavila. Hned, po vyhlášení výsledků se konala v oddělení školní družiny 1.C a 1.B velká oslava.

5. dubna pak proběhla v prostorách ZUŠ na Vápenici slavnostní vernisáž. Byly zde k vidění všechny oceněné práce a také se zde předávaly diplomy, placky, malířské tužky a poukázky na nákup výtvarných pomůcek.

Děti zažily úspěch a to je pro ně obrovská motivace, která je žene dál…

Všem oceněným gratulujeme!

odkaz na fotogalerii...

Co máme dnes k jídlu?

jidloJídelníček plný zdravých dobrot.

Školní fotogalerie

fotogalerie banner

Důležité dokumenty

word ikonkaŠkolní řád
pdf ikonka+Klasifikační řád

pdf ikonkaŠVP - od 3. 9. 2018 

pdf ikonka
+ŠVP družina
pdf ikonka+Vnitřní řád družiny
pdf ikonka+Dodatek ŠVP LMR

word ikonkaVýroční zpráva 2017/18

pdf ikonkaRozpočet pro rok 2019

pdf ikonkaStřednědobý výhled 2019

pdf ikonkaSchválený fin. plán stat. městem Prostějov 2017

pdf ikonkaNormativní rozpočet př. nákladů - KÚ 2018

pdf ikonkaŠkolní preventivní strategie

pdf ikonkaPreventivní program školy (2017/2018)

pdf ikonkaGDPR - prohlášení o ochraně osobních údajů

schránka důvěry
ZŠ Jana Železného