Děti z 1. B a 1. C, co se sportu týká, opravdu nezahálí. Pravidelně navštěvují sportovní areály, kde se naplno věnují sportovnímu vyžití. Tentokrát to byl zábavní park BRUNO v Brně, který již během první třídy navštívily podruhé. Drží se pořekadla - „V ZDRAVÉM TĚLE, ZDRAVÝ DUCH !“

bruno lusa 5 2019

Dne 17. 5. 2019 byly děti ze tříd 1. B a 1. C pasovány v dětské knihovně na mladé čtenáře. Pasování se ujala kouzelná sovička Rozárka, před kterou každý žáček splnil čtenářský slib. Děti v těchto třídách se účastní, v pravidelných intervalech, třídní čtenářské soutěže. Zde soutěží obě třídy mezi sebou. Tím, že děti začaly navštěvovat dětskou knihovnu, se jim rozšířila možnost se zdokonalovat ve čtení. A rozvoj čtenářské gramotnosti je v současné době velmi kvitován.

knihovna lusa 5 2019

5.A Tiramisu z produktu Mléko do škol

5a mlekodoskol 2019

V úterý 18.6. v 16:00 hod. v prostoru školní jídelny se koná informační schůzka pro rodiče žáků budoucích prvních tříd.

Ve čtvrtek 23.5.2019 jsme vyrazili bojovat na KRAJSKÉ FINÁLE POHÁRU ROZHLASU do Šumperku v plné sestavě všech čtyř kategorií ml. a st. dívek a ml. a st. chlapců.
Lépe se vedlo chlapeckým týmům:
1. místo v kategorii mladších chlapců a již jistý postup DO FINÁLE ČESKÉ REPUBLIKY (mezi nejlepších 8 škol z celé ČR)
1. místo v kategorii starších chlapců a zatím čekáme na rozhodnutí a postupu do finále České republiky (mezi nejlepších 8 škol v ČR) - k jistému postupu jim chybělo pouhých 20 bodů!!!
3. místo v kategorii mladších dívek
6. místo v kategorii starších dívek

VŠEM REPREZENTANTŮM ŠKOLY MOC DĚKUJEME ZA PŘEDVEDENÉ VÝKONY A GRATULUJEME!!!

kraj finale 51 rocnik pohar rozhlasu 2019

Děvčata z 5. ročníku se tento měsíc zúčastnila okresního kola ve vybíjené, ve kterém vybojovala 2. místo a postoupila tak do krajského kola.
Chlapci z 5. a 4. ročníku se tento měsíc v okresním kole ve vybíjené probojovaly na 2. místo a získali tak postup do krajského kola.